Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

 

Traser Jana Šustová

jana.jpgK běhání jsem se dostala úplným omylem a ani trochu se mi to nelíbilo. Ale protože změna je život, běhání mě začalo trochu bavit a teď už mě dostalo úplně. Na zimu se už u nás v obývacím pokoji usídlil i běhací pás. Mojím cílem je prostě běžet jako "Forester Gump" 

 

 

 

m_d.jpgTraser Marcel Doubrava

 

 

 

 

 

 

 

Petr Šusta

p_s.jpgZačal jsem běhat v polovině roku 2014. Bylo to po seznámení s Marcelem Doubravou. Právě on mě vedl na mých začátcích. Můj začátek byl velice náročný a nebýt právě jeho, rozhodně bych to vzdal. Dnes už ani nevím, kdy to bylo co jsme spolu uběhli prvních 5 km a musím napsat,  že na to nikdy nezapomenu.  Bylo to tak náročné, ale stálo to za to. Dnes běhám s mojí manželkou Janinou a myslím, že nám to i vyhovuje po všech stranách, co se týká běhu. Dnes běhám 10 km tratě. Na větší vzdálenost si momentálně netroufnu, ale možná jednou.

Co bych chtěl říct  o ( trasérovi, doprovodu, průvodci atd. ).  Podle mého názoru je to člověk, který to má velice těžké a náročné. Myslím, že pokud by někdo řekl,  že je jeden z těch dvou je hrdina, tak právě  ten co vede. Já, jako zrakově hendikepovaný si nevidím pod nohy.  Proto je úplně jedno  kam koukám.  Ovšem můj průvodce musí zvládnout hlídání okraje, nerovnosti terénu,  a protože se běhá i na neuzavřené trati tak sleduje provoz. Právě on musí rozhodnout za oba  jestli zastavit, zpomalit nebo se vyhnout. Rozhodně za odpovědnost,  kterou tento člověk má, tak mu patří obdiv.

 

Fotografická koláž

 

Jana a Petr

 

Podporují nás

DFT Expert, Obec Smidary, Waldo Nová Paka, Kubištovy HOŘICKÉ TRUBIČKY

Naše fotogalerie na rajce.net Zde