Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běháme pro radost 5.6. 2021 (Pavel Tomáš)

16. 2. 2020

p_tomas_662020.jpg   Běháme pro radost (Pavel Tomáš)

    Dne 5.6. 2021 proběhne již 5. ročník akce Běháme pro radost věnovaný Pavlu Tomášovi z Nové Paky. Akce se uskuteční tradičně ve Smidarech a hlavní závod budeme startovat  v 15:00 hodin v areálu Svazu chovatelů Smidary. V 14:45 bude odstartován doplňkový závod pro kola, koloběžky a ostatní účastníci, kteří budou chtít podpořit Pavla na trati.

   Pavel Tomáš je 43 letý muž s vrozenou dětskou mozkovou obrnou. Díky svým rodičům prožil celý svůj dosavadní život doma. Bohužel Tomášova maminka zemřela velice mladá, a tak převzal celou zodpovědnost na svá bedra tatínek Josef, který letos oslaví 78 let. Doma však nikdo z nich nesedí a nepláče nad osudem. Tatínek Pavla čtyřikrát týdně vozí do Apropa v Jičíně, kde se mu moc líbí. Spolu velice často vyráží na krátké i vzdálené výlety a donedávna jezdili dvakrát ročně k moři, kde se Pavlovi díky moři vždy ulevilo. Také  jsou oba členy skautu v Nové Pace pod jmény Seveřan a Pafka. Pavel dosáhl i nádherných výsledků ve hře  Boccia (boča), kde se stal i členem reprezentace české republiky.Pana Josefa a Pavla jsme vybrali pro jejich neskutečně pozitivní přístup k životu, jejich optimismus a hlavně skromnost. Vybrané peníze by použili na osobního asistenta, kterého by tatínek již někdy uvítal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

registrace

(Jiří, 25. 2. 2021 11:41)

Zdravím, je možné se ještě přihlásit na běh? A můžu běžet i bez registrace? Díky

Re: registrace

(Petr, 6. 3. 2021 17:12)

Dobrý den
bohužel bez registrace běžet nemůžete. Online registrace bude spuštěna od dubna 2021 nebo je možnost se registrovat na místě.